Mat. 12:24 Ale faryzeusze, usłyszawszy to, powiedzieli: On nie wypędza demonów inaczej, jak tylko przez Belzebuba, władcę demonów.

Faryzeusze a Duch Święty

Chrystus Pan posiadał Ducha Świętego (Mat. 3:16 i ujrzał Ducha Bożego zstępującego jak gołębica i przychodzącego na niego) i działał w Jego mocy (Łuk. 4:1 A Jezus, pełen Ducha Świętego, wrócił znad Jordanu i został zaprowadzony przez Ducha na pustynię).

Faryzeusze, którzy sami uznawali się za dzieci Boże (Jan 8:33 Czy ty jesteś większy od naszego ojca Abrahama, który umarł?), Ducha Świętego nie rozpoznali lecz nazwali Belzebubem, czyli diabłem (On nie wypędza demonów inaczej, jak tylko przez Belzebuba, władcę demonów).

W ten sposób zwiedzeni przez diabła bluźnili Bogu odcinając się od zbawienia.

Ktoś pomyśli, że to najgorsze co mogło się wydarzyć. Że odrzucenie Ducha i Jego dzieła, nazwanie Boga diabłem jest ostateczną formą zwiedzenia. Z tym twierdzeniem można było się zgodzić jeszcze do niedawna. Czemu? Ponieważ stała się rzecz o wiele gorsza.


Faryzeusze a egzorcyzmy

Dzieje 19:13-16 13 A niektórzy wędrowni żydowscy egzorcyści ważyli się wzywać imienia Pana Jezusa nad opętanymi przez złe duchy, mówiąc: Zaklinamy was przez Jezusa, którego głosi Paweł. 14 Robiło tak siedmiu synów pewnego Żyda, imieniem Skewas, który był naczelnikiem kapłanów. 15 Zły duch im odpowiedział: Znam Jezusa i wiem, kim jest Paweł, ale wy coście za jedni? 16 I rzucił się na nich człowiek, w którym był zły duch, powalił i pokonał ich, tak że nadzy i zranieni wybiegli z tego domu. Zwiedzeni faryzeusze wierzyli, że posiadają moc dokonywania egzorcyzmów.

Niektórzy uczniowie faryzeuszy wierzyli i głosili, że posiadają moc wypędzania demonów, której w rzeczywistości nie posiadali. Mamili oni ludzi swoimi sztuczkami, powołując się na (w ich rozumieniu) silniejsze duchy. Tak czyniło siedmiu synów Skewasa, stojącego na czele wszystkich kapłanów. Ponieważ widzieli oni, że Apostołowie posiadają rzeczywistą moc nad demonami, dokonali nieudolnej i żałosnej w konsekwencji próby egzorcyzmu demonów. Skutkiem tego była ich całkowita porażka. Stało się tak, ponieważ Bóg nie udzielił im autorytetu nad demonami. W historii Kościoła autorytet ten posiadała bardzo wąska grupa ludzi

Innymi przykładami takich szarlatanów mogą być Szymon czarnoksiężnik uznawany za wielką moc Boga ponieważ mamił lud czarami (Dzieje 8:9-25) oraz Barjezus czarownik, pełen wszelkiej przewrotności syn diabła sprzeciwiający się prawdzie (Dzieje 13:6-12).

Jednak ani synowie Skewasa, ani Szymon czarnoksiężnik ani Barjezus ani żaden inny faryzeusz nie odważyli się na bluźnierstwa, jakiego dopuślici się zielonoświątkowcy.
.


Heretycki “egzorcyzm”

Chrześcijanin jest biblijnie wierzącym, pełnym Ducha Świętego człowiekiem. Trwa on w zdrowej nauce, pilnuje czytania Słowa Bożego, wierzy w zbawienie z łaski przez wiarę (Efez. 2:8-9), w skończone dzieło Chrystusa (Hebr. 10:14), jest pełen radości, miłości, pokoju, cierpliwości, życzliwości, dobroci, wiary, łagodności i powściągliwości (Gal. 5:22-23). Jako prawowierny chrześcijanin stoi na straży i walczy o wiarę raz przekazaną świętym (Judy 1:3). Dlatego też Chrześcijanin nie uznaje niezrozumiałego bełkotu jako daru języków.

Opierając się o egzegezę Pisma, Chrześcijanin wierzy, że prawdziwy dar był umiejętnością mówienia i rozumienia wielu zagranicznych języków,

1 Kor. 12:10 Innemu dar czynienia cudów, innemu proroctwo, innemu rozróżnianie duchów, innemu różne rodzaje języków (γλωσσωνglōssōn liczba mnoga), a innemu tłumaczenie języków (γλωσσωνglōssōn liczba mnoga)
.
1 Kor. 12:28 A Bóg ustanowił niektórych w kościele najpierw jako apostołów, potem proroków, po trzecie nauczycieli, potem cudotwórców, potem dary uzdrawiania, niesienia pomocy, rządzenia, różne języki (γλωσσωνglōssōn liczba mnoga).
.
1 Kor. 14:18Dziękuję mojemu Bogu, że mówię językami (γλωσσαιςglōssais liczba mnoga) więcej niż wy wszyscy.
.
1 Kor. 14:5Większy bowiem jest ten (liczba pojedyncza), kto prorokuje, niż ten, kto mówi językami (γλώσσαις glōssais liczba mnoga)

Nauka Pisma wskazuje na zwykłe, ludzkie, zagraniczne i zrozumiałe przez obcokrajowców języki.

Zatem jedna osoba powinna nagle, w cudowny sposób zacząć mówić wieloma zagranicznymi językami w pełni rozumiejąc co wypowiada. Nie jednym, lecz wieloma. Np. hiszpańskim, węgierskim, chińskim i norweskim.

Ponieważ z oczywistych względów nie można tego odnieść do współczesnego fałszywego ”daru” Chrześcijanin postanowił skonfrontować z nauką Pisma swoich bliskich. Ojciec Chrześcijanina, żona ojca i dalsza część rodziny to zielonoświątkowcy.

Ich reakcja na prawdę Słowa Bożego przeszła wszelkie, najśmielsze nawet oczekiwania. Prowadzący tych ludzi duch zidentyfikował Ducha Świętego jako diabła zmuszając ich jednocześnie do bluźnierstwa poprzez próbę egzorcyzmu Świętego Boga z Chrześcijanina…
.


Przebieg wydarzeń

Zielonoświątkowiec – W imieniu Jezusa Chrystusa, duchu nieczysty, milcz!

Chrześcijanin– Tam gdzie jest gniew i cielesność..

Zielonoświątkowiec– Dałeś mi 3 minuty powiedzieć,?

Chrześcijanin– Tato, przerywałeś, ja przecież rozmawiałem z Tobą, a nagle się unosisz

Zielonoświątkowiec – Ale dałeś mi 3 minuty powiedzieć?

Szwagier Taki duch, po prostu z uśmiechem na twarzy bluźniercze słowa wg Biblii wypowiada

Chrześcijanin – Jakie bluźniercze? Ja spróbuję się tylko opanować cieleśnie

Zielonoświątkowiec – Uśmieszek masz i bluźniercze słowa wg Biblii wypowiadasz. Jesteś opanowany duchem ciemności, który nie potrafi słuchać ewangelii

Chrześcijanin – Ja się przeciwstawiałem, jednemu duchowi się przeciwstawiłem i to was rusza

Zielonoświątkowiec – Z uśmiechem na twarzy bluźnisz przeciwko Biblii i koniec. Ty to robisz i tyle się rozejdzie

Chrześcijanin – Ja się z tym przeciwstawiłem i ja wam mówię prawdę o (?) Ten duch nie pozwala mówić prawdy

Zielonoświątkowiec – Milcz w imieniu Jezusa Chrystusa, milcz! W imieniu Jezusa Chrystusa, duchu nieczysty, milcz! Amen! Milcz!

Chrześcijanin – To jest cielesne

Zielonoświątkowiec – Milcz!

Chrześcijanin – To jest cielesność

Zielonoświątkowiec – Milcz! W imieniu Jezusa Chrystusa! Duchu nieczysty milcz!

Chrześcijanin – To jest cielesność

Zielonoświątkowiec Duchu nieczysty, milcz! To jest duch nieczysty!

Chrześcijanin – To nie jest Duch Święty, który przez Ciebie rozmawia. To jest cielesność

Zielonoświątkowiec – Duchu nieczysty, milcz! Amen

Chrześcijanin – To jest co najmniej cielesność

Zielonoświątkowiec – Nie zajmuj głosu przeciw ewangelii! Bo to jest duch nieczysty!

Chrześcijanin – Ewangelia wiemy czym jest

Zielonoświątkowiec – Ja mam, rozumiesz, krzyczeć na cały głos żeby powiedzieć Tobie coś?! Czy Ty masz rozum w głowie?

Chrześcijanin – Przecież ja słucham. Tato, Ty cały czas przerywałeś, to komórką, to kpinami, wychodziłeś, nie chciałeś słuchać

Zielonoświątkowiec – Nie kłam!

Chrześcijanin – Przerywałeś.. komórką coś nagrywałeś

Zielonoświątkowiec – Nie kłam!

Chrześcijanin – Słyszeliście, widzieliście. Przerywał

Zielonoświątkowiec – Nie kłam! Idź do pokoju, nie rozmawiaj!

Chrześcijanin – Ja wiedziałem, że tak będzie. Ja będę musiał jechać

Zielonoświątkowiec – Proszę was, idźcie do pokoju i tyle. Żebym ja potrzebował coś powiedzieć wg ewangelii i on ci nie da powiedzieć 3 minuty na trzy , cztery godziny?

Chrześcijanin – Ja Cię słucham przecież

Zielonoświątkowiec – 3 minuty na 4 godziny żeby ie dał ci powiedzieć, tylko..

Chrześcijanin Cały czas krzyczysz na mnie tylko. Przecież ja Cię słucham

Zielonoświątkowiec – Popatrz się..

Chrześcijanin – Ja nie mogę żadnego słowa powiedzieć. (Zwraca się do żony) Oni rozmawiają ze mną. On chciał mi coś mówić, ale mówi :”poczekaj, zaraz coś powiesz” ale później się uniósł i powiedział:”nie, nie chcę Cię słuchać” i poszedł, widzisz?

Zielonoświątkowiec  W Tobie jest duch nieczysty

Chrześcijanin – Widzisz? Ja Ci już to kiedyś mówiłem. Jak się przeciwstawisz temu, to jest koniec, rozwalenie.  

Zielonoświątkowiec – Ja nie rozmawiam, nie! O minuty nie potrafi posłuchać. No niechby mi dał minutę. Nie chcę 3 minuty! Ja chcę żeby ten człowiek się uspokoił bo ja wiem, że to jest duch diabelski!

Chrześcijanin – To będzie dla Ciebie też potwierdzeniem, że ludzie się unoszą w emocjach, myślą, że w nich jest Duch Święty, myślą, że prorokują. Tatę unosiła emocja. To nie był Duch Święty i to jest też następny dowód jak to jest (niezrozumiałe).Ja po pierwsze nie powiedziałem, że to jest zły duch. Każdy kto przyjął tego Ducha, On daje im pokój.(niezrozumiałe)

Zielonoświątkowiec – Daj mi powiedzieć. Jesteś w stanie dać mi minutę? Ja Ci powiem

Chrześcijanin – Tato, po tym co teraz zrobiłeś, że wyganiałeś ze mnie jakiegoś demona..

Zielonoświątkowiec Nie wyganiałem (jawne kłamstwo) tylko powiedziałem Ci :”Amen”!

Chrześcijanin – Jak słyszałem, że to jest jakieś zwiedzenie demoniczne. Ja mówię wam, że (niezrozumiałe). A wy będziecie wyganiać ze mnie szatana?

Zielonoświątkowiec – Nie, nie nie! Tylko nie wyganiać! (jawne kłamstwo) Tylko żebyś milczał!

Chrześcijanin Wczoraj .

Zielonoświątkowiec – Nie kłam! Mówiliśmy, że będziemy się modlić, żeby Bóg go rozwiązał

ChrześcijaninWczoraj (niezrozumiałe) powiedział:” nie jesteś moim bratem”

Zielonoświątkowiec – Nie kłam bo kłamiesz!

Chrześcijanin – Dla mnie jeśli ktoś mi mówi, że „nie jesteś moim bratem” tzn. że nie mamy wspólnego Ojca wg Słowa Bożego. Straszne, straszne. Wczoraj poczułem się strasznie. Chciałem to załagodzić ale nie wychodziło.

Zielonoświątkowiec – Daj mi minutę!

Chrześcijanin do żony– Zobacz, co ten duch narobił. Jak się przeciwstawisz temu to...(płacz)
.


Zielonoświątkowy duch amnezji

Kiedy emocje rodziny opadły Chrześcijanin zadzwonił do ojca i ku swojemu zdziwieniu dowieidział się, że jego rozmówca nic nie pamięta ze zdarzenia. Oto jego świadectwo

“Akurat dzisiaj odegralem te nagranie ocju poprzez telefon.. padło tam

  • pięć razy “duch nieczysty”,
  • raz “duch diabelski”,
  • raz była mowa o “rozwiązywaniu mojego ducha”,
  • “duch na którym ciąży klątwa”
  • “duch ciemnosci”
  • “moca zlego”
  • “jesteś związany”

Najgorsze jest to, że ojciec ma to wymazane jakby z pamięci. A jak mu to puściłem, to się z tego tak wymigał jakby nic złego nie powiedział. Ten duch w nich poprostu im te złe rzeczy, które wygadują i ranią ludzi wymazuje z ich pamięci tak, że sobie żyją dalej w swoim obłędzie myśląc, że dobrze robią…. a po drugie innych nieutwierdzonych wciągają w swój obłęd.”
.


Podsumowanie

Obok przypadku, gdzie zielonoświątkowcy zabronili głosić ewangelię biblijnie wierzącym chrześcijanom, twierdząć że “to miasto już zostało zdobyte dla nich” przypadek próby egzorcyzmu Ducha Świętego jest drugim szokującym świadectwem krzyczącym przeciw temu zwiedzeniu. Prawda jest taka, że duch zielonoświątkowy zawsze będzie się sprzeciwiał Duchowi Świętemu.

Demony, które przebywają w wyznawcach skupionych w ruchu zielonoświątkowym nienawidzą Boga Ducha Świętego. Nie tylko zielonoświątkowa pneumatologia (nauka o Duchu Świętym) jest zaprzeczeniem doktryn biblijnych, nie tylko czczą oni złotego cielca, któremu nadali imię Duch Święty, ale też prowadzeni przez zgubne nauki będą Ducha nazywać szatanem, a wierząc, że zostali uposażeni do dokonywania egzorcyzmów, zastosują je na Nim.

Serca zielonoświątkowców to świątynia, nie Boga jednak lecz szatana. Sprawdzają się tutaj słowa ostrzeżenia przed antychrystem

2 Tes. 2:4 Który się sprzeciwia i wynosi ponad wszystko, co się nazywa Bogiem lub co jest przedmiotem czci, tak że zasiądzie w świątyni Boga jako Bóg, podając się za Boga.

Szczerze mówiąc nic na świecie nie może być gorsze niż zielonoświątkowe zwiedzenie.

Chrześcijanin zachował spokój, choć jego przeciwnicy za wszelką cenę próbowali go sprowokować posuwając się do skrajnego emocjonalnego ataku, kłamstwa i bluźnierstwa przeciw Duchowi Świetemu.

Chrześcijanin dzięki działającej w nim mocy Boga zwyciężył.

2 Tym. 1:7 Nie dał nam bowiem Bóg ducha bojaźni, lecz mocy i miłości, i zdrowego umysłu.
.
1 Jana 4:4 Dzieci, wy jesteście z Boga i zwyciężyliście ich, ponieważ ten, który jest w was, jest większy niż ten, który jest na świecie.

Działające w zielonoświątkowcach demony również odniosły pewien sukces. Utwierdziły opętanych przez nie ludzi w fałszywej doktrynie. Według Pisma Świętego dla osób, które po poznaniu prawdy Boga nazywają diabłęm, dla takich nie ma żadnej nadziei zbawienia.

Mat. 12:32 kto mówi przeciwko Duchowi Świętemu, nie będzie mu przebaczone ani w tym świecie, ani w przyszłym.


Zobacz w temacie

https://www.youtube.com/watch?v=6sKlJkMkfO4&feature=youtu.be

Print Friendly, PDF & Email

escort bayan muğla aydın escort bayan escort bayan çanakkale balıkesir escort bayan escort tekirdağ bayan escort bayan gebze escort bayan mersin buca escort bayan edirne escort bayan