Ściek wszystkich ścieków

2 Tym. 2:16-17 Unikaj zaś pospolitej, czczej gadaniny, bo prowadzi ona do coraz większej bezbożności. A ich mowa szerzy się jak gangrena….

Mało kto pamięta o prostej biblijnej zasadzie: Albo kościół będzie aktywnie zwalczał herezje, albo też herezje zaczną w kościele zwalczać prawdę. Współcześnie, dzięki zaniedbaniom utożsamiających się z Reformacją teologów, mamy do czynienia z końcową fazą dobijania prawdy przez herezje.

Najbardziej jaskrawym przejawem teologicznej degeneracji jest oczywiście ruch zielonoświątkowy z jego snami, wizjami, pozabiblijnymi objawieniami i powszechnie ogłupiającym mówieniem niezrozumiałym bełkotem. Aby rozpoznać z czym właściwie mamy do czynienia mówiąc o ruchu zielonoświątkowym należy przybliżyć dwa proste pojęcia. Są to odpowiednio

1) Zęza czyli najniższe miejsce wewnątrz kadłuba statku, gdzie zbierają się wszelkie nieczystości.

2) Neoewangelikalizm okresla wszelkie pseudoprotestanckie ruchy, które odrzucają epistemologiczny monopol Pisma Świętego na prawdę

Obrazowo można słusznie powiedzieć, że neoewangelikalizm to doktrynalny ściek, zaś ruch zielonoświątkowy to zęza neoewangelikalizmu. Przyjrzyjmy się temu, co znajdziemy na samym dnie teologicznego szamba ruchu zielonoświątkowego


Skręt z Jehowy

2 Tes. 2:9 Niegodziwiec przyjdzie za sprawą szatana, z całą mocą, wśród znaków i fałszywych cudów;

Istnieje [zielonoświątkowa, przyp red.] grupa pod przywódctwem człowieka o nazwisku John Crowder, który wmawia nam, że Duch Święty to nadnaturalny narkotyk, który wprowadzi nas w swego rodzaju stan silnego alkoholowego upojenia. Poszukajcie go, John Crowder. Niektóre z rzeczy głoszonych przez niego to najwyższej klasy bluźnierstwa. Wyznaje palenie Johowahuany (Jehova + marihuana)

I czasami, tu was ostrzegam, jest całkowicie obsceniczny i jeśli nigdy wcześniej go nie widzieliście, pojawi się w was myśl, że to jakiś niewierzący człowiek, strojący sobie nieprzyzwoite żarty. I twierdzi, że to Duch Święty każe mu się tak zachowywać.

.

Pogańska lucyferiada

2 Tes. 2:10 Wśród całego zwodzenia nieprawości wobec tych, którzy giną, ponieważ nie przyjęli miłości prawdy, by zostali zbawieni.

W [zielonoświątkowej, przyp red.] Służbie Porannej Gwiazdy Ricka Joynera (Morning Star Ministries), robią czary mary z Duchem Świętym. Jeśli nigdy tego nie widzieliście, wszystko jest na You Tube.

.

Ognistym tunelem ku zatraceniu

2 Tes. 2:11 Dlatego Bóg zsyła im silne omamienie, tak że uwierzą kłamstwu;

W [zielonoświątkowym, przyp red.] “kościele” Bethel w Redding w Kaliforni robi się przdstawienia z tunelami ognia, gdzie dwa szeregi ludzi nakłada na przechodzących ludzi ręce. Ustawiają ludzi w dwuszeregu i każą iść dziewczynie wzdłuż tunelu, w tym czasie wszyscy nakładają na nią ręce, a dziewczyny dostają niekontrolowanych spazmów i odruchów. Znacie Kościół Bethel w Redding w Kaliforni? Bill Johnson jest tam “pastorem”. Chodzi o TEGO Billa Johnsona.

Jego kościół jest gospodarzem bardzo popularnego zespołu o nazwie “Jesus Culture”. Benny, żona Billa, opowiada, jak to jechała dookoła południowo-zachodnich Stanów, zatrzymując się od czasu do czasu, aby wyjść z samochodu i krzyczeć „Pobudeczka, Pobudeczka.” Jak mówi, w celu obudzenia aniołów do przygotowania wielkiego przebudzenia. Mówi to całkiem poważnie, o ile można zachować powagę w takim temacie.

Jest tyle bzdur wychodzących z samego Redding, że szczerze mówiąc, nie mam na tyle czasu, aby je w pełni przedstawić, lecz rosnąca w mainstreamowych kręgach ewangelikalnej młodzieży popularność zespołu Jesus Culture, otwiera drzwi na wszelkiego rodzaju nonsensy tego typu, które infiltrują kościoły. A to z powodu dorastającej generacji młodych ewangelików, która kocha Jesus Culture, a ponieważ niewele głosów krytykuje to coś, nie ma na to obrony.
.

“Z buta w ryja” w imię Ducha Świętego

2 Tes. 2:12 Aby zostali osądzeni wszyscy, którzy nie uwierzyli prawdzie, ale upodobali sobie niesprawiedliwość.

I, oczywiście, Toddowi Bentleyowi udało się ochrzcić tępą przemoc jako duchowe namaszczenie. Poplecznicy takiego podejścia, w rzeczywistości, czasem bronią go mówiąc: „Tak samo robił Smith Wigglesworth.”

Smith Wigglesworth to był żyjący na początku XX wieku i pochodzący z Anglii zielonoświątkowy bohater, który lubił się tytułować jako Apostoł wiary. I tak samo próbował leczyć ludzi wymierzając im ciosy.

I mówiąc przy okazji, World Magazine inforumje, że kilka osób, o których Todd Bentley twierdził, że zostały przez niego uzdrowione ze śmiertelnych chorób, umarły w niedługi czas po tym. Zrobiono badania, aby się dowiedzieć, co się stało z tymi ludźmi. Jeden chłopak umarł w ciągu tygodnia od momentu uderzenia przez Bentleya. Jakiś niechrześcijański blogger napisał o nim, cytuję:

„Todd Bentley przechodzi sam siebie. Jestem przekonany, że skrajni lunatycy są zawstydzeni przy Todzie Bentleyu.

Gdzieś… gdzieś w tej zeschniętej bryle, która jest jego sercem, nawet Fred Phelps jest zawstydzony faktem, że należy do tej samej religii co Todd Bentley. Oczywiście Fred Phelps to ten człowiek, który pikietuje pogrzeby z transparentem „Bóg nienawidzi pedziów” On też wzbudza zgorszenie. Ale blogger stara się pokazać, że Bentley jest jeszcze gorszy niż to. Jest większym zboczeniem niż to.


Tchórzowski duch pseudokalwinistów

1 Tym. 5:20 A tych, którzy grzeszą, strofuj w obecności wszystkich, aby i inni się bali

Moglibyście pomyśleć, że stosunkowo zdrowi na umyśle i trzeźwi charyzmatycy, osoby z biblijnymi skrupułami, osoby, które chcą zachować dziecko podczas wylewania brudnej kąpieli, możecie pomyśleć, że te osoby będą stać w pierwszym szeregu krzycząc najgłośniej, potępiając te idiotyczne i bluźniercze praktyki w ich własnym ruchu, gdyż gwarantuję wam, wcale nie oglądałem twittów od ludzi odpowiadających na to, co mówię właśnie w tym momencie, ale gwarantuję wam, że są wypełnione postami od ludzi, którzy starają się wykazać, że to, o czym mowa, to ekstremum, że to nie główny nurt ich ruchu.

Dobrze. Zaakceptujmy to, co w mojej opinii jest pokrętną odwrotnością tego, co naprawdę jest ekstremalne i co naprawdę jest głównym nurtem. Czemu jest tak, że ci ludzie z biblijnymi skrupułami, którzy twierdzą że są Ρeformowani, zdrowi doktrynalnie i solidni, czemu oni nie krzyczą najgłośniej, aby potępić te wszystkie rzeczy?

Jeśli myślicie, że tak właśnie jest, tkwicie w błędzie. Praktycznie nigdy nie słyszymy najbardziej szanowanych głosów reformowanych charyzmatyków [oksymoron, przyp. red.], mówiących przeciw nadużyciom ruchu charyzmatycznego. Czynią to okazjonalnie. Wiem, że możecie wskazać na linki, gdzie ci ludzie to czynią. Ale to nie jest temat ich nauczań. W szczególności, gdy jakieś dziwadło jest u szczytu popularności i ma największy wpływ. To moment, gdy ostrożne rozeznanie byłoby najbardziej pomocne, jednak kogo słyszymy w tym ruchu, to w zasadzie tylko ciche głosy świerszcza.

Czasami ludzie, co do których mamy nadzieję, że będą głosem rozsądku, w rzeczywistości przyłączają się do zboczonych ruchów i stają się ich częścią.

Sam Storms użyczył na kilka lat swojej konserwatywnej reputacji Prorokom z Miasta Kansas, nawet po tym, gdy stało się całkowicie jasne, że ci goście byli fałszywymi prorokami.

Wayne Grudem w podobny sposób wykazał się zbytnią tolerancją na prorocze nadużycia, gdy był członkiem ruchu Winnica przez większą część lat 90 XX wieku, podczas gdy Winnica rozkręcała zboczenia takie jak Prorocy z Miasta Kanzas czy Toronto Blessing, a Dr. Grudem i dziś ciągle podsyca ogień proroczych nadużyć mówiąc, że ci fałszywi prorocy są w porządku, należy ich przyjmować, to jest to, czego należy się spodziewać.

Bez powagi naukowej wiarygodności Wayne Grudema, rozmnażanie się takich miejsc jak Szkoła Ponadnaturalnej Służby w Półncocnej Karolinie i tuzina innych centrów treningowych, które dziś tryskają fałszymi proroctwami, tego typu rzeczy nigdy nie zdobyłyby takiej siły przyciągania, gdyby nie naukowe wpływy Grudema.

Następnie mamy Jacka Deere, byłego profesora Seminarium w Dallas, który odrzucił cesacjonizm i w ciągu kilku krótkich lat praktycznie utworzył duchowego wraka, który zakończył się publicznym zdyskredytowaniem proroka znanego jako Paul Cain.

Paul Cain był głównym prorokiem lat 90 XX wieku, jednak później okazało się, że w tajemnicy jest pijakiem i sodomitą. I myślę że jest w porządku wykazywać, że te sprawy powinny przynosić wstyd moim reformowanym charyzmatycznym braciom.

To prawda, nawet jeśli ograniczymy dyskusję do owoców ich najszacowniejszych przywódców.

  • To byli ludzie, którzy twierdzili,  że dar proroctwa jest ciągle w użyciu i dziś. I niektórzy z nich, o ile nie wszyscy, twierdzili w tym czy innym okresie, że posiadają zdolności prorocze
    .
  • Wielu z nich wierzyło, że są prawdziwymi apostołami wśród nich
    .
  • Ale oni nieustannie wykazywal nieustanną niewydolność do identyfikacji oszustów w ruchu charyzmatycznym.

Zdają się nie rozpoznawać tych problemów do czasu pojawienia się skandalu o rozmiarze wybuchu nuklearnego. Gorzej , ci ludzie i ich naśladowcy, często karcą i gaszą nie-charyzmatyków, starających się wcześnie przestrzec stado. Tak się właśnie działo, gdy popularność Todda Bentleya osiągała szczyty.
.


Należy biblijnie rozeznawać

2 Tym. 3:15-17 15. I ponieważ od dziecka znasz Pisma święte, które cię mogą uczynić mądrym ku zbawieniu przez wiarę, która jest w Chrystusie Jezusie. 16. Całe Pismo jest natchnione przez Boga i pożyteczne do nauki, do strofowania, do poprawiania, do wychowywania w sprawiedliwości; 17. Aby człowiek Boży był doskonały, do wszelkiego dobrego dzieła w pełni przygotowany.

Ja nie mam daru proroctwa. I szczerze mówiąc, moje przewidywania, co do wyników meczy, zawsze były nietrafne przez ostatnie dziesięć sezonów. Ale od pierwszego dnia starałem się ostrzegać ludzi, każdego, który fascynował się Toddem Bentleyem, że Todd skończy w niesławie i pohańbieniu. Widziałem to od razu.

Gdy pierwszy raz spotkałem Paula Caina wiedziałem od razu, że to oszust. Gdy pierwszy raz wysłuchałem nagrania Proroków z Miasta Kanzas i Boba Jonesa, powiedziałem osobie, od której dostałem nagranie, że to fałszywy prorok.

Skąd wiedziałem? To naprawdę proste. Ponieważ słowa i czyny tych ludzi są pozabiblijne a mimo wszystko oni twierdzili, że to co mówili, to bezpośrednie objawienie Boże.

Izajasz 8, wers 20, co dotyczy Prawa i Objawienia, jeśli nie mówią zgodnie ze Słowem, to dlatego, że nie ma w nich światła. Nie trzeba być jasnowidzem, aby dokonać prawidłowego osądu, wystarczy podążać za Słowem Bożym.

Izaj. 8:20 Do prawa i do świadectwa! Jeśli nie będą mówić według tego słowa, to w nim nie ma żadnej światłości.

Zatem, jeśli ktoś taki jak ja, osoba bez szóstego zmysłu lub mocy psychicznych, potrafi zobaczyć duchową katastrofę, czemu nie widzą tego samozwańczy prorocty i śniący sny?

Powinienem przyznać, że John Piper ostatecznie ostrzegł nas przed Toddem Bentleyem. Ale Piper nie wygłosił tego oświadczenia aż do czasu, gdy stało się jasno, że Bentley ma kochankę. To, co Dr Piper napisał w odpowiedzi na pozamałżeński związek Bentleya, było doskonałą radą, cytuję:

„Naszym testem każdego nowego ruchu jak ten, powinien być test doktrynalny i ekspozycyjny. Czy to przebudzenie prowadzone jest przez miłość dla prawdy i pasję posłuszeństwa całej radzie Bożej

To absolutnie prawdziwa i wspaniała porada, ale byłaby pomocna, gdybyśmy usłyszeli ją kogoś takiego jak John Piper, kiedy wpływy Todda Bentleya rosły, gdy mnóstwo młodych mężczyzn szukających porady u Pipera, zostało zwiedzionych przez Todda Bentleya.

Na podstawie nauczania Phila Johnsona


Zobacz w temacie

Print Friendly, PDF & Email