Wybiło z duchowego szamba

“Stary rok kończę na konferencji Poczatek.org we Wrocławiu. To niesamowite, gdy uświadamiasz sobie jak wielkie rzeczy było Ci dane oglądać przez poprzednie dwanaście miesięcy. Z roku na rok mam coraz większą wdzięczność ku Bogu ale i głód, który nie słabnie. Idą większe rzeczy, a jesteś w stanie w nie wejść jedynie w uniżeniu względem Boga i ludzi, których On stawia na Twojej drodze. Bądź za WSZYSTKO wdzięczny!
.
Więc dziękuję każdemu z Was kogo dane mi było spotkać w kończącym się roku. Modlę się abyśmy wspierając się nawzajem widzieli jak Bóg bierze nas wszystkich dalej w miejsca, o których nawet nie marzyliśmy! 🙏🙏🙏
.
Kolejnych przełomów w 2020 roku!🙌❤️”

Prawda, że to piękna, pełna pokory i wiary modlitwa? Problem jedynie jest taki, że wypowiadał ją martwy duchowo maryjny zwodzciel Marcin Zieliński, którego wrocławscy zielonoświątkowcy zaprosili na konferencję.


Ciągnie swój do swego

Administratorzy facebookowej strony “Be the Light”, organizacji młodzieżowej powstałej przed laty w łonie wspólnoty charyzmatycznejWrocław dla Jezusa” nie kryją radości z udziału w grudniowej edycji konferencji, której organizatorzy za każdym razem zapraszają największych polskich zwodzicieli, chociażby Arkadiusza Krzywodajcia, członka Rady KZ w Polsce (w 2014 roku zasłynął “brawurowym wykonaniem maryjnej pieśni “Bogurodzica”) i Krzysztofa Zarębę (kontynualista, pastor “Społeczności Chrześcijańskiej Północ” w Warszawie).

Katoliccy pastorzy ruchu wiary (auta, rezydencje i dolary) przypisują mu wyjątkowe prowadzenie przez Boga, wyjątkowe namaszczenie i obdarowanie. Do znanych popleczników heretyka zalicza się między innymi Adam Piątkowski, pastor wspólnoty “Wrocław Dla Jezusa”, główny pomysłodawca, inicjator i organizator ekumenicznego festiwalu “Odnowienie”, który twierdzi, że Bóg w cudownej futurystycznej wizji podarował Wrocław.

Adamowi, byłemu liderowi wspólnoty oazowej, który katolików nazywa braćmi i wraz z młodzieżą “Be the Light” ochoczo uczestniczy w nabożeństwach katolickich charyzmatyków, nie przeszkadza fakt, że Zieliński modli sie do Wiecznej Dziewicy Maryji i przedstawia ja publicznie jako wzór ewangelizacji 

Cóż, przecież ci heretycy “są w jednym duchu”, ponieważ modlą sie bełkotem, manifestacje na mszach i konferencjach prowadzonych przez obu panów są takie same:

 • upadki w duchu,
 • odrażające schizofreniczne śmiechy,
 • niekiedy tarzanie na ziemi
 • i oczywiście fałszywe uzdrowienia.

Wszystko zostało przewidziane przez Pismo, ostrzeżenie jest nietuzinkowe. Fanatycy podążający za fałszywymi cudami to w rzeczywistości pozbawieni zdolności rozsądzania prawdy słudzy diabła, nie Boga.

2 Tes. 2:9-12 9. Niegodziwiec przyjdzie za sprawą szatana, z całą mocą, wśród znaków i fałszywych cudów; 10. Wśród całego zwodzenia nieprawości wobec tych, którzy giną, ponieważ nie przyjęli miłości prawdy, by zostali zbawieni. 11. Dlatego Bóg zsyła im silne omamienie, tak że uwierzą kłamstwu; 12. Aby zostali osądzeni wszyscy, którzy nie uwierzyli prawdzie, ale upodobali sobie niesprawiedliwość.

 

źródło: SolaScriptura.pl

Cóż, ciągnie swój do swego.
.


Gnój palce lizać

Łuk. 18:7-8 7. A Bóg, czy nie pomści krzywdy swoich wybranych, którzy wołają do niego we dnie i w nocy, chociaż długo zwleka w ich sprawie? 8. Mówię wam, że szybko pomści ich krzywdę. Lecz czy Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?

Zachowania pro-jednościowe z KRK nie powinny już nikogo szokować, wszak pan Leszek Wakuła, druga lewa ręka J. E. Księdza Mateusza Wicharego w procederze ekumenicznym dopatruje się zjednoczenia z braćmi w wierze w oparciu o tę samą ewangelię.

10:55 Kiedy spotykamy wyznawców innego [czyli katolickiego] kościoła i okazuje się, że oni wierzą w tego samego Boga, i Jezus Chrystus jest ten sam  i kwestia zbawienia jest bardzo ważna, czy jest ta sama i Pismo Święte, które rozważamy jest to samo. To są dla niektórych bardzo odkrywcze elementy. – Leszek Wakuła, członek zarządu KChB źródło

Ku przypomnieniu, watykańska ewangelia od osoby obok wiary wymaga:

 1. obowiązek chrztu wodnego
 2. obowiązek spożywania eucharystii
 3. obowiązek zachowywania innych sakramentów jako środków pozyskania łaski
 4. nakaz posłuszeństwa zarządzeniom Kościoła rzymsko – katolickiego
 5. musi przedstawiać wielkie zasługi i chwalebne uczynki,
 6. nie może umrzeć w jakimkolwiek grzechu śmiertelnym,
 7. musi wierzyć w niepokalane poczęcie Marii
 8. musi wierzyć w ofiarę mszy świętej ponownie krzyżującej Chrystusa
 9. musi wierzyć w czyściec będący zaprzeczeniem skuteczności ofiary Chrystusa
 10. musi uznawać odpusty będące formą transakcji duchowo-finansowej (odpuszczenie grzechów za pieniądze)
 11. musi uznawać, że Rzymsko-katoliccy księża, kiedy są wyświęcani, są nazywani alter Christus (Drugi Chrystus)
 12. musi uznawać sakramentale prawo do przebaczania grzechów przez kapłanów
 13. musi uznać  sakramentale prawo do udzielania sakramentu pokuty przez kapłanów
 14. musi uznać, że kapłani Watykanu sprawują kontrolę nad kanałami łaski przez sakramenty

Oto bluźnierstwo rzymskikej ewangelii, do jedności z którą nawołuje Ksiądz Mateusz o czym przeczytamy w jego wielkim dziele teologicznym jakie stało się wyznacznikiem jego polityki, którą zdaje się skutecznie wprowadza we wszystkich organizacjach do których należy i ma coś do powiedzenia. Przeczytajmy

…dogmatyczno-liturgiczno- strukturalne konstrukty wyznaniowe pozwolę sobie porównać do systemów nawadniających…
.
Ksiądz Wichary przyrównał struktury kościoła, dogmaty kościoła i liturgie kośioła do systemu nawadniającego.
.
Możemy żywić nadzieję… że będziemy coraz bardziej do siebie podobni. Nabierzemy do siebie zaufania. Zaczniemy rozmawiać o naszej pracy, o tym, co nam idzie, a co nie. I być może w takiej dobrej atmosferze będziemy w stanie budować owe systemy (czyli dogmaty, liturgie i struktury kościelne) znacznie bardziej do siebie podobne, bardziej skuteczne, nawzajem zachęcając się do pracy. A może nawet kiedyś zupełnie dobrowolnie uznamy, że warto gdzieniegdzie je (czyli dogmaty, liturgie i struktury kościelne)  ze sobą połączyć?
.
ks. Mateusz Wichary, Ekumeniczny potencjał doświadczenia nawrócenia,
[w:] O co chodzi w ekumenizmie? Czym jest dialog? Podstawowe
idee Vaticanum II pół wieku później, red. Marek Kita,
Kraków 2015, s. 45–58.
DOI: http://dx.doi.org/10.15633/9788374384551.05


Zgorszenie

Cykliczna konferencja “http://xn--pocztek-s4a.org/“, podobnie jak inne konferencje i nabożeństwa z udziałem heretyków katolickich i ich pobratymców z ruchu wiary gorszą nie tylko cesacjonistów. Budzą zgorszenie wielu zielonoświątkowców (Rada KZ ostatnio zaprosiła Zielińskiego na doroczną konferencję).

Zieliński od dawna współpracował z Państwem Wieja, promotorami herezji Bethel Church w Polsce i z telewizją TBN.

źródło: SolaScriptura.pl

Mat. 18:7 Biada światu z powodu zgorszeń! Muszą bowiem przyjść zgorszenia, ale biada temu człowiekowi, przez którego przychodzi zgorszenie!


Źródło duchowego ścieku

Możemy śmiało stwierdzić, że Wrocław jest wylęgarnią najgorszych herezji i znajduje się w niesławnej triadzie ośrodków ekumenicznej prostytucji obok Warszawy i Poznania. Pod zamieszczonym zdjęciem maryjnego charyzmatyka wśród osób lajkujących możemy zobaczyć Mateusza Godawę, który odziedziczył pastorską schedę po słynnym ojcu Pawle (mentorze “proroka” Adama Piątkowskiego). Pierwszym mentorem pana Piątkowskiego, jeszcze w czasach liderskiej działalności oazowej był ksiądz Jezuita.

Poniżej nagranie Marcina Zielińskiego oddającego cześć Maryji Zawsze Dziewicy, stawianej jako wzór Ewangelizacji (Pismo milczy o ewangelizacyjnych działaniach Maryji ale to nic nie szkodzi, Rzymska Tradycja powinna sprawę załatwić od ręki).

Wszystkim prawowiernym chrześcijanom zalecamy oddzielenie się od heretyckich protestancko-katolickich wydarzeń oraz natychmiastowe opuszczenie zwiedzionych “kościołów” podążających za demonicznymi naukami ekumenicznymi. Zgodnie z tekstem Objawienia 2 uprawiających nierząd z fałszywymi prorokami Bóg osądzi przez rozmaite choroby umysłowe, zaś potomstwo jakie powstanie z tego nierządu (czyli wszelkie wspólnoty teologiczne-bękarty) poniosą śmierć.
Obj. 2:24-26 24. Wam zaś i pozostałym w Tiatyrze [i we Wrocławiu też, a jakże!], którzy nie mają tej nauki i którzy nie poznali – jak mówią – głębin szatana, oświadczam: Nie nałożę na was innego brzemienia. 25. Trzymajcie się jednak tego, co macie, aż przyjdę. 26. Temu, kto zwycięży i zachowa aż do końca moje uczynki, dam władzę nad narodami.

Zobacz w temacie

Print Friendly, PDF & Email