Wiara Watykanu

Jan 14:6 Jezus mu odpowiedział: Ja jestem drogą, prawdą i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca jak tylko przeze mnie.

Kilka tygodni temu zacytowałem wypowiedź papieża w L.A. Times z dziewiątego grudnia aby pokazać, że Kościół katolicki w to wierzy. Papież Jan Paweł II powiedział w tym tygodniu, że wszyscy, którzy żyją sprawiedliwym życiem, zostaną zbawieni, nawet jeśli nie uwierzą w Jezusa Chrystusa i w Kościół rzymskokatolicki.

Papież kontynuował, mówiąc:

“Ewangelia uczy nas, że ci, którzy żyją zgodnie z Błogosławieństwami, są ubogimi w duchu, są czystego serca, ci, którzy z miłością niosą cierpienia życia, wejdą do Królestwa Bożego”

Papież przyjmuje inkluzywny pogląd na zbawienie.

Odrzucenie nauki Pisma

Biblijne nauczanie, że zbawienie przychodzi tylko w odpowiedzi na wiarę w Jezusa Chrystusa, jest odrzucane przez wyznających ten pogląd jako nierozsądne i okrutne. Poganie są zbawieni, jeśli tylko żyją dobrym życiem, jeśli są po prostu biedni w duchu, jeśli mają czyste serca i jeśli dążą do tego, co słuszne, żyją dobrym życiem i są szczerzy. Nie ma znaczenia, w co wierzą.

Od wieków tkwi to w strukturze rzymskiego katolicyzmu. Dlatego katolicki apologeta Peter Kreeft, który napisał książkę Ekumeniczny Dżihad, może powiedzieć, że Buddyści, Hindusi, Konfucjaniści, Muzułmanie, ateiści, ortodoksyjni Żydzi są w niebie, ponieważ ani Chrystus ani ewangelia ani Biblia Biblia nic nie znaczą..

Szczerość i dobro mają znaczenie.

 


Naturalna teolgoia

I to  jest tzw. naturalna teologia, że ​​ludzie przez swoje naturalne siły, jego moce rozumowania i wewnętrzną dobroć mogą wznieść się do poznania Boga w woli Bożej i zadowolić Boga i zapracować na zbawienie bez względu na to, czy kiedykolwiek widzieli Biblię, czy kiedykolwiek słyszeli o Jezusie Chrystusie. Papież po prostu potwierdził to, w co od dawna wierzyła katolicka teologia.

Jest to w jakiś sposób motywowane przez jakąś ludzką koncepcję sprawiedliwości. Według nich to niesprawiedliwe, że ktoś nie może być zbawiony, gdy nie ma bezpośredniego dostępu do ewangelii.
.


Wiara Billy’ego Grahama

Ale to nie jest tylko katolicki pogląd i zamierzam powtórzyć coś, co przeczytałem wam kilka tygodni temu, ponieważ chcę aby to zostało odnotowane. Odbył się wywiad z Robertem Schullerem i dr Billy Graham w programie Godzina Mocy. Mam transkrypt tej rozmowy, oto jak rozmowa przebiegła

Dr Schuller:  “Powiedz mi, jaka jest przyszłość chrześcijaństwa?”
.
Dr Graham: “Myślę, że istnieje ciało Chrystusa, które pochodzi od wszystkich grup chrześcijańskich na całym świecie oraz spoza grup chrześcijańskich. Myślę, że wszyscy, którzy kochają Chrystusa lub znają Chrystusa, czy są tego świadomi, czy nie, są członkami Ciała Chrystusa i nie sądzę, że zobaczymy wielkie przebudzenie, które nawróci cały świat do Chrystusa w jakiejś chwili. “

Innymi słowy, to, co on mówi, to że w ciele Chrystusa są ludzie, którzy nigdy nie słyszeli o Chrystusie, więc nie musimy oczekiwać, że wszyscy przyjdą do Chrystusa. Oni ​​przyjdą inną drogą.

Dr Graham: “Celem Boga dla tego wieku jest wezwanie ludzi do Jego imienia i to właśnie robi dzisiaj Bóg. Wzywa On ludzi do opuszczenia świata z powodu Jego imienia, niezależnie od tego, czy pochodzą ze świata muzułmańskiego, ze świata buddyjskiego, czy ze świata chrześcijańskiego, czy z nie wierzącego. Są członkami Ciała Chrystusa, ponieważ zostali powołani przez Boga. Mogą nawet nie znać imienia Jezusa, ale wiedzą w swoich sercach, że potrzebują czegoś, czego nie mają i zwracają się do jedynego światła, jakie mają i myślę, że są zbawieni i będą z nami w niebie.”
.
Dr Shuller: “To, co słyszę, to mówisz, że Jezus Chrystus może wejść w ludzkie serce i duszę, nawet jeśli narodzili się w ciemności i nigdy nie słyszeli i nigdy nie mieli kontaktu z Biblią. Czy to właściwa interpretacja tego, co mówisz?”
.
Dr Graham: “Tak, to dlatego, że w to wierzę. Spotkałem ludzi w różnych częściach świata w trudych sytuacjach którzy nigdy nie widzieli Biblii ani nie słyszeli o Biblii, którzy nigdy nie słyszeli o Jezusie, ale wierzyli w ich sercach, że ​​istnieje Bóg, strali się prowadzić życie, które było zupełnie niezależnie od otaczającej społeczności, w której żyją”
.
Dr Shuller: “To fantastyczne, jestem tak podekscytowany słysząc, jak mówisz, że w Bożym miłosierdziu jest taka szerokość!”
.
Dr Graham: “O tak, z pewnością jest.”

.


Źródło doktrynalnego ścieku

To z pewnością przyszło od Arystotelesa do Kościoła katolickiego i przeszło na ewangeliczny protestantyzm. Teraz mamy rodzaj protestanckiego punktu widzenia, który mówi, że muzułmanie i Hindusi i ktokolwiek będzie przebywał w ciele Chrystusa w królestwie niebieskim, będzie zbawionym, niezależnie czy kiedykolwiek otrzymał Biblię, czy kiedykolwiek usłyszał ewangelię, czy kiedykolwiek poznał Jezusa Chrystusa.  o Jezusie Chrystusie.

Organizacja Billy’ego Grahama potwierdziła, że ​​to stanowisko jest takie samo, jak wygłosił w artykule w swoim magazynie Decyzja, który to Billy Graham napisał w 1960 roku, więc nie jest to coś nowego.

Clarke Pinnock, kiedy byłem studentem seminarium, napisał książkę zatytułowaną “Przedstaw swój przypadek“, która była naprawdę dobrą chrześcijańską apologetyką i był wielkim mistrzem wiary chrześcijańskiej. Od tamtej pory zawędrował daleko i odszedł od tego do punktu i obecnie jest prawdopodobnie głównym orędownikiem tego szerszego widoku zbawienia. Cytuję, że mówi:

“Kiedy zbliżamy się do człowieka wiary innej niż nasza (ktoś z innej religii), to w duchu oczekiwania będzie się dowiedzieć, jak Bóg do niego przemawiał i jakie nowe zrozumienie łaski i miłości Boga możemy odkryć przez to spotkanie. Naszym pierwszym zadaniem w kontaktach z innymi ludźmi, inną kulturą, inną religią jest zdjąć buty. Miejsce, do którego zbliżamy się jest święte. W przeciwnym razie stąpamy po ludzkich marzeniach. Więcej, możemy zapomnieć, że Bóg był tutaj przed naszym przybyciem! “

Teraz to znacznie bardziej redefiniuje misje. Zamiast iść do plemienia i mówić, że ci ludzie są zagubieni, ci ludzie są skazani na mrok, wchodzisz tam i mówisz, że stoisz na świętej ziemi, ponieważ Bóg był wcześniej tam w formie ich pogaństwa.

Pinnock dodaje:

“To łączy Boga, i więcej dzieje się w drodze odkupienia niż to, co wydarzyło się w I wieku Palestyny”

Nie mogę sobie wyobrazić bardziej katastrofalnej wiary

Na podstawie, źródło


Odszczepieniec Billy Graham

Znam kaznodziejów i kiedy Billy Graham przyjeżdża do miasta, mówią:

„Cóż, nie mam nic do powiedzenia.”

Cóż, Billy Graham przybył do mojego miasta i głosił w wielkim kościele prezbiteriańskim, z którego nasze zgromadzenie pierwotnie wyszło i umieściłem ogromne ogłoszenie w prasie i głosiłem na jego temat. Na obu nabożeństwach w Dniu Pańskim wspominałem o nim, powiedziałem ludziom. I ludzie mówili o mnie:

„Zaszkodzisz sobie.”

Powiedziałem:

„Nie obchodzi mnie, czy sobie zaszkodzę. Nie pozwolę, aby Pan został zraniony. Bez względu na nic …”

Jeśli polegasz, mój przyjacielu, na sobie, nigdy nigdzie nie dojdziesz. Polegaj na Panu. Czcij Pana, a Pan cię zaszczyci. Gdybym dopiero zaczął nauczać nt. Billy’ego Grahama, kiedy przybył do miasta, ludzie byliby zdezorientowani. Ale już od lat wygłaszam kazania przeciwko Billy’emu Grahamowi i mam ludzi dobrze wyuczonych. Jeśli przyjedzie do Belfastu, mówię wam, będzie w tarapatach, bo ludzie wiedzą wszystko o nim,

  • o jego brataniu się z Rzymem,
  • jego odstępstwie od wiary
  • i jego schodzeniu na złe tory
  • i jego kompromisach.

Powiedz ludziom. Daj im znać. Tak, niech ludzie wiedzą. Nie biegaj wokół szepcząc do ich uszu. To, co słyszałeś w tajemnicy, wykrzykuj na dachach

Mat. 10:27 Co mówię wam w ciemności, opowiadajcie w świetle, a co słyszycie na ucho, rozgłaszajcie na dachach.

Na podstawie, źródło

Ian Paisley, Fundamentalizm przeciw odszczepieństwu


Zobacz w temacie

Print Friendly, PDF & Email