Trzy obietnice na dzisiejsze pokusy

Jeśli jesteś chrześcijaninem, znasz wojnę. Prowadzicie wojnę z waszą dumą, walczycie ze swoją żądzą, walczycie ze swoim gniewem. Wojna w domu, wojna w pracy, wojna kiedy jesteś sam.

  • Wojna w twojej głowie
  • Wojna w sercu
  • Wojna na twoich ustach

Zabij jednego wroga, a inny zajmie jego miejsce. Wygraj walkę o jedno wzgórze, a dziesięć więcej powstanie na jego miejsce. Daj odpoczynek swojej czujności na jedną godzinę, a stracisz grunt. Dzień po dniu, tydzień po tygodniu, miesiąc po miesiącu, bez końca.

Niekończąca się wędrówka

Być może w trakcie bitwy, gdy czyhający w tobie wrogowie są nieubłagani, zastanawiałeś się:

“Czy to normalne? Czy to naprawdę jest życie chrześcijańskie – ta niekończąca się wędrówka, nieustanna czujność, to bezwzględne zaprzeczanie tylu rzeczy we mnie? ” 

W tych momentach Chrystus, nasz dowódca, przychodzi i staje z nami z trzema przypomnieniami:

  1. Wojna jest normalna,
  2. Wojna jest do wygrania
  3. Ta wojna się skończy.
    .

Wojna jest normalna

Rozważ stan swojego serca, zanim Bóg cię ocalił: umarły w upadkach i grzechach uwięziony w bezbożnych namiętnościach i przyjemnościach, ślepy na piękno Chrystusa, chodzący w ruinie i nędzy.

Efez. 2:1 I was ożywił, którzy byliście umarli w upadkach i w grzechach;
.
Tytus 3:3 Niegdyś bowiem i my byliśmy głupi, oporni, błądzący, służący rozmaitym pożądliwościom i rozkoszom, żyjący w złośliwości i zazdrości, znienawidzeni i nienawidzący jedni drugich.
.
2 Kor. 4:4 W których bóg tego świata zaślepił umysły, w niewierzących, aby nie świeciła im światłość chwalebnej ewangelii Chrystusa, który jest obrazem Boga.
.
Rzym. 3:16 Zniszczenie i nędza na ich drogach;

Mogłeś zaznawać spokoju, ale był to pokój z wrogami Boga. Ale potem Duch Święty pokonał bramy twojego serca i usunął grzech z tronu. Teraz zbiera swoją armię przez wszystkie zakątki twojego życia. Dopóki nie unicestwi wszystkich posterunków wroga, staniesz się mężczyzną lub kobietą w stanie wojny

Gal. 5:17 Ciało bowiem pożąda na przekór Duchowi, a Duch na przekór ciału; są one sobie przeciwne, tak że nie możecie czynić tego, co chcecie

Więc nie zdziw się, jeśli obudzisz się na wojnę. Nie bądźcie zaskoczeni, jeśli czasami czujecie się jak wewnątrz śmierci, tak jakby wszystko, co kochacie, musiało być złożone w grobie. Nie zdziw się, jeśli odkryjesz ciemność w swoim ciele, o którym nigdy nie śniłeś. Zamiast tego, nabierz otuchy. Wojna jest normalna. Co więcej, wojna jest niezbędna. Bitwa jest nieodzowną oznaką wszystkich, którzy ogłosili otwarty bunt przeciwko grzechowi i szatanowi. Jak pisze J.C. Ryle:

“Najwyraźniej nie jesteśmy przyjaciółmi Szatana. Podobnie jak królowie tego świata, nie walczy on z własnymi poddanymi. Sam fakt, że nas atakuje, powinien napełnić nasze umysły nadzieją” (Świętość, 76).
.


Wojna jest wygrana

W agonii bitwy możesz czuć się całkowicie obciążonym ponad twoją siłę, klęska to wszystko, co kiedykolwiek będziesz wiedzieć. Możesz poczuć się zupełnie zrezygnowany. Mielibyśmy wszelkie powody do poddania się tym uczuciom, gdyby wojna należała do nas. W naszej własnej sile jesteśmy niemowlętami walczącymi ze smokami.

Ale bitwa ostatecznie nie należy do nasnależy do Chrystusa, naszego kapitana.

A to sprawia, że ​​wojna jest do wygrania. Kiedy Bóg cię zbawił, nie wysłał łączności radiowej do twojej więziennej celi, nakazując ci wstać i walczyć. Nie, Jezus sam włamał się twojego więzienia, włożył miecz do ręki i powiedział:

“Pójdź za mną. Zostań blisko mnie. Wyprowadzę Cię stąd. “

Dlatego, jak pisze Richard Sibbes,

“Nie patrzmy tak bardzo na to, kim są nasi wrogowie, ale na to, kim jest nasz sędzia i kapitan, ani na to, czym grożą, ale na to, co On obiecuje “ (Bruised Reed, 122).

I co obiecał? – On będzie z wami w każdej bitwie. On podtrzyma cię swoją prawicą. On was całkowicie uświęci.

Mat. 28:20  A oto ja jestem z wami przez wszystkie dni aż do końca świata. Amen.
.
Izaj. 41:10 Nie bój się, bo ja jestem z tobą. Nie lękaj się, bo ja jestem twoim Bogiem. Umocnię cię, wspomogę cię i podeprę cię prawicą swojej sprawiedliwości.
.
1 Tes 5:23 A sam Bóg pokoju niech was w pełni uświęci, a cały wasz duch, dusza i ciało niech będą zachowane bez zarzutu na przyjście naszego Pana Jezusa Chrystusa.

Trzymajcie się blisko boku Chrystusa, a grzech nie będzie nad wami panował. Duma więdnie pod jego majestatem. Pożądanie więdnie pod jego pięknem. Gniew drży przed Jego wzrokiem. Możesz zdobyć ziemię tylko o kilka centymetrów, a bitwa może trwać całe życie, ale obecność i obietnice Jezusa gwarantują postęp. Poprowadzi cię do domu. Więc nie rozpaczaj, bez względu na to, jak się dzisiaj czujesz.
.


Wojna jest wygrana.

Z Bożą pomocą możesz się oprzeć. Możesz odzyskać ziemię wroga i zamienić cierniste pola w ogrody. Jezus przyrzekł swoją pomoc w każdej walce przed, którą dziś staniesz. Zaufasz mu? Wojna się skończy Bóg cię nie zbawił, abyś mógł prowadzić wieczną wojnę. Ulice Nowego Jeruzalem nie będą wyłożone szeregami żołnierzy. Ta wojna, chociaż mocno w tej chwili zakorzeniona, jest jedynie prologiem waszego wiecznego pokoju. Któregoś dnia tumult bitwy ustąpi miejsca wszystkim alleluja chórom. Wojna domowa, która toczy się w tobie dobiegnie końca – ogniem pod rządami Boga. Żadne nieprzyjemne myśli nie będą cię niepokoić; żadne łobuzerskie pragnienia nie będą cię niepokoić; nie będą cię dręczyć żadne pokusy.

1 Piotra 5:10 A Bóg wszelkiej łaski, ten, który nas powołał do swojej wiecznej chwały w Chrystusie Jezusie, po krótkotrwałych cierpieniach waszych niech uczyni was doskonałymi, utwierdzi, umocni i ugruntuje.

Ta wojna pięćdziesięciu, sześćdziesięciu lub siedemdziesięciu lat, nieskończona, jak się wydaje, jest po prostu “małą chwilką” z punktu widzenia wieczności. Walcz przez chwilę, oprzyj się chwilę, odmów sobie przez jakiś czas, a będziesz się radować na zawsze. Więc się nie poddawaj. Wojna się skończy. Jezus zwyciężył już decydującą walkę. Wróg wie, że jego czas jest krótki

Kol. 2:15 I rozbroiwszy zwierzchności i władze, jawnie wystawił je na pokaz, gdy przez niego odniósł triumf nad nimi.
.
Obj. 12:12 Dlatego radujcie się niebiosa i wy, ich mieszkańcy. Biada mieszkańcom ziemi i morza, bo zszedł do was diabeł pałający wielkim gniewem, gdyż wie, że ma niewiele czasu.

Wynik tej bitwy nie jest niepewny. Bóg wkrótce zmiażdży każdego twojego wroga pod swoimi stopami

Mich. 7:19 Odwróci się i zlituje się nad nami; pokona nasze nieprawości i wrzuci w głębiny morza wszystkie nasze grzechy.

Rzym. 16:20  Bóg pokoju wkrótce zetrze szatana pod waszymi stopami. Łaska naszego Pana Jezusa Chrystusa niech będzie z wami. Amen.

Dzień po dniu Jeśli życie wojenne wydaje ci się przytłaczające, skup się na walce, która toczy się dzisiaj. Pracuj, by uśmiercić dzisiejsze niezadowolenie, dzisiejszą zazdrość, dzisiejsze użalanie się nad sobą. I zrób to chwytając się broni jaką dysponujesz w tej chwili – dzisiejsze obietnice Boga, dzisiejsze okazje do modlitwy i współ -żołnierze w bitwie. Z dnia na dzień twój dowódca zapewni ci siłę, której potrzebujesz, by pokonać twoich wrogów, i przebaczenie, którego potrzebujesz każdego dnia, aby wygrać. Po prostu nie przestawaj walczyć. Sibbes pisze:

“Nikt nie jest tutaj pokonany, ale ten, kto nie będzie walczył”, (The Bruised Reed, 122).

Wojna jest normalna, wojna jest od wygrania i wojna się skończy. A potem, przewyższająca i wciąż rosnąca radość.

Scott Hubbard, źródło

Tłumaczyła Marlena Wozowicz

 

Print Friendly, PDF & Email