“Cóż zatem? Czy mamy uznać Stolicę Apostolską, w której widzimy tylko okropne odszczepieństwo? Czy będzie zastępcą Chrystusa ten, który przez swoje wściekłe próby prześladowania Ewangelii jawnie ogłasza się Antychrystem?” – Jan Kalwin, Instytuty Księga IV r. 7 sekcja 24

Dziel i rządź

Błogosławiona Elena Guerra (założycielka Zakonu Oblatek Ducha Świętego) i papież Leon XIII rozpoczęli finałowe dzieło zniszczenia protestantyzmu. Elena napisała 13 listów do papieża w latach 1895-1903. W 1897 roku, po jej piątym liście, Leon XIII odpowiedział swoją encykliką Divinum illud munus, ważnym traktatem o Duchu Świętym, w którym światło rzuca się na dzieła, jakie czynił w Apostołach i w ludzkości oraz w jaki sposób wylewa swoje dary. Ostatnim oficjalnym aktem Papieża w odpowiedzi na ciągłe podżegiwanie Eleny był List Ad fovendum in Christiano populo, skierowany do biskupów całego świata w 1902 roku. Tym samym zachęcał ich do odnowienia swojej wiary, ufając Duchowi Świętemu.

Światowy ruch wyznawców ducha zielonoświątkowstwa, który obecnie obejmuje około 700 milionów ludzi na całym świecie, z których szacuje się, że 160 milionów to katolicy, ma swoje źródło w wydarzeniach z 1 stycznia 1901 roku, kiedy młoda dziewczyna zaczęła mówić niezrozumiałym bełkotem po modlitwie i wzywaniu “Ducha Świętego” przez Charlesa Parhama, praktykującego homoseksualistę i zarazem metodystycznego ewangelistę, który odrzucał naukę o wiecznym piekle, odrzucał istnienie Trójjedynego Boga oraz nauczał zbawienia z uczynków (metodystyczna wersja herezji perfekcjonizmu). Miało to miejsce w Topeka, Kansas; stamtąd ruch rósł i stopniowo rozprzestrzenił się do kościołów w tradycji protestanckiej i prawosławnej, a na koniec na kościół rzymskokatolicki.

Kościół katolicki miał swoją własną rolę do odegrania w dniu 1 stycznia 1901 roku. Tego ranka, w Rzymie, zanim młoda Agnes Ozman zaczęła mówić niezrozumiałym bełkotem w Topeka, papież Leon XIII wprowadził nowy wiek, uroczyście wzywając do zesłania “Ducha Świętego” na całe chrześcijaństwo.

Ekumeniczne skutki działań przyzwanego przez papieża demona ducha zwiedzenia nie trzeba było czekać długo. Starczył niecały wiek aby ortodoksyjny protestantyzm przestał istnieć.

Pod presją wyznawców demona pentekostalizmu systematycznie, krok po kroku w protestantyzmie dokonywane były zmiany. Odrzucenie zasad 5 Sola oraz zastąpienie obiektywnej hermeneutyki jako zasady interpretacji Pisma subiektywną i emocjonalną dowolnością interpretacyjną zwaną podstępnie “prowadzeniem ducha” dało tragiczny rezultat. Brak stałych doktryn, brak obiektywnej prawdy doprowadził do powstania tysięcy nowych kościołów.

Według Międzynarodowego Słownika Pentekostalnego i Ruchu Charyzmatycznego, na świecie istnieje więcej niż dwadzieścia tysięcy odrębnych grup lub denominacji charyzmatycznych i zielonoświątkowych. Wszystkich prowadzi ten sam duch, który różnym grupom daje rózne objawienia, często przeciwstawne. To duch rozłamowy prowadzący do kolejnych podziałów. Jeśli dodać do tego miliony “wolnych elektronów” – osób które opuściły oficjalne denominacje zielonoświątkowe w celu założenia swoich odrębnych sekt, mozemy śmiało powiedzieć, że nie istnieje już żadna doktrynalna jedność między tzw. “chrześcijanami“, czego oni są całkowicie świadomi. Istnieje jedynie jedność fałszywej, demonicznej duchowości przejawiającej się mówieniem niezrozumiałym bełkotem, fałszywymi proroctwami i pożądaniem zdrowia, zapokojenia potrzeb oraz sukcesu w życiu codziennym. Pozostał kult tego wszystkiego, czym szatan kusił Pana Jezusa

Potrzeby: Łuk. 4:3 I powiedział do niego diabeł: Jeśli jesteś Synem Bożym, powiedz temu kamieniowi, aby stał się chlebem.

Sukces: Łuk. 4:6 I powiedział do niego diabeł: Dam ci całą tę potęgę i ich chwałę, bo zostały mi przekazane i daję je, komu chcę.

Zdrowie: Łuk. 4:9-11 9 Jeśli jesteś Synem Bożym, rzuć się stąd w dół. 10 Jest bowiem napisane: Rozkaże o tobie swoim aniołom, aby cię strzegli; 11 I będą cię nosić na rękach, abyś przypadkiem nie uderzył swojej nogi o kamień.

Teologia stała się niepotrzebnym balastem, środkiem hamującym jedność, elementem rozłamowym. To duch jednoczy. Duch bełkotu, fałszywych proroctw i pseudouzdrowień. Jeśli ktoś nie wierzy, jak nisko upadł kościół, starczy że porówna wierzenia protestantów przeszłych wieków ze współczesną teologią

Katechizm Heidelberski 1562 r.
Konfesja Westminsterska z 1646 r.
Mały Katechizm Westminsterski
Londyńskie Baptystyczne wyznanie wiary z 1689 r.
..


Heretycki kamień milowy

Tak powszechna dziś ekumenia została potajemnie wprowadzona do Protestantyzmu przez współpracę jednego z największych pseudochrześcijańskich heretyków wszechczasów, któremu pomagał  katolicki kardynał.

Derek Prince, najbardziej wpływowy teolog ruchu zielonoświątkowego wraz z FL5 tworzy sekretną radę i alians ekumeniczny w 1974 roku. Rzekomym celem tego bezbożnego aliansu było „wzmocnić system pastoralny w szeregach różnych denominacji”. Później Rada włączyła w swoje szeregi rzymskich katolików Paula DeCelles i Kevina Ranaghana (Ludzie Chwały) oraz Kardynała Suenensa oraz innych. W 1974 Martin i Clark połączyli swe siły w ‘Fort Lauderdale Five’ (Bob Mumford, Charles Simpson, Derek Prince, Don Basham oraz Ern Baxter – dawny sekretarz Williama Branhama), i stali się członkami założycielami Ruchu Pastoralnego, który później był znany jako Ruch Charyzmatyczny (tak, drodzy przyjaciele, Ruch Pastoralny był pierwszy!). Dołączył do nich także John Poole, kolejny zwolennik Późniejszego Deszczu. Razem ci ludzie ustanowili grupę odnowy ekumenicznej. Rada została wybrana potajmnie, jako że w tamtych czasach nie było akceptowane przez protestantów ’współpracowanie z katolikami dla Ewangelii’. Dla raczkującego Ruchu Pastoralnego pieniądze i władza Watykanu była atrakcyjna: dla Martina i Clarka była to złota szansa na rozpoczęcie implementacji watykańskich aspiracji ekumenicznych i charyzmatycznych”;

W 1977, FL5 potajemnie spotyka Kardynała Suenensa w Ziemi Świętej gdzie tworzą sekretną deklarację współpracy na rzecz odnowy jedności Kościoła. Rada zgodziła się odnosić się bezpośrednio do Kardynała Suenensa i do konsultacji z nim przed planowaniem lub implementacją projektów, ewangelizacji, etc. Innymi słowy, FL5 sprzedało się i poddało się całkowicie watykańskiej kontroli. Starsi Rady Naczelnej FL5 tworzą ciekawe pismo. Ten dokument był ukrywany przez długi czas z oczywistych powodów: „Pełen obraz jest taki, że ci ludzie wplatają się w ogromną apostazję, która włączyła ich do Kościoła Katolickiego, matki wszetecznic”
.


Ujednolicenie doktryn

Jak bardzo podobne są główne załozenia obu heretyckich organizacji powinno szokować wszystkich prawowiernych chrześcijan.

Podobieństwa doktrynalne zielonoświątkowców i rzymskich katolików
Zielonoświątkowcy Rzymscy katolicy
Wiara w występowanie Apostołów w kościele Papież jest Apostołem
Fałszywe cuda Fałszywe cuda maryjne
Mówienie bełkotem (rzekomy dar języków) Mówienie bełkotem w Ruchu odnowy Ducha Świętego
Objawienia pozabiblijne Objawienia maryjne
Wiara oparta na doświadczeniach Wiara oparta na tradycji zbudowanej na doświadczeniach
Teologia intuicyjna, brak hermeneutyki Zła hermeneutyka
Kontakt z aniołami Modlitwy do aniolow
Sprzedaż cudownych dewocjonalii Sprzedaż cudownych dewocjonalii
Niepewność zbawienia (utracalność) Niepewność zbawienia (z uczynków)
Wysysanie mocy z grobów zmarłych Kontakt ze zmarłymi
Bóg posłuszny modlitwie Bóg posłuszny papieżowi
Nie można kwestionowac namaszczonych nauczycieli Kto nie uznaje w pelni nauki jest przez niego przeklęty
Nowe objawienia i proroctwa Nowe objawienia i proroctwa np fatimskie
Dominionizm duchowy Dominionizm duchowy i fizyczny
Wypędzanie demonów Egzorcyzmy
Nowe objawienie ważniejsze od Słowa Bożego Tradycja przewyższa prawdę Slowa Bożego
Kult jednostki Kult swiętych i papieża
Ewangelia prosperity Nauki o czyśccu
Antyintelektualizm – oddzielenie od Słowa Bożego Podzial na duchowieństwo i laikow (oddzielonych od Biblii)
Rzeczywiste spotkania z ”Jezusem” Rzeczywiste spotkania z ”Jezusem”
Pragnienie eklektycznej jedności Ekumenia
Wspólne nabożeństwa z katolikami Wspólne msze z charyzmatykami
Dziesięcina Dawniej dziesięcina
Nakładanie anathemy na byłych członków Ekskomunikacja
Powtarzalność pięćdziesiątnicy, powstania kościoła Powtarzalność ofiary Chrystusa za kościół

.

Co jeszcze trzydzieści lat temu było nie do pomyślenia, dziś jest naszą rzeczywistością. Ekumeniczny duch fałszywej religijności pozbawił kościół prawdy teologicznej. Dziś “protestanci” i katolicy stoją ramie w ramię oddając cześć idolowi swoich fantazji, razem wzywają tego samego bożka. Mówiąc kolokwialnie “Luter się w grobie przewraca“. Starczyło nieco ponad sto lat. Aż strach pomyśleć, co się stanie za następne sto…


Finał

Diabeł ryczy ze śmiechu patrząc na stan obecnego nominalnego “chrześcijaństwa”. Upłynęło zaledwie 116 lat od momentu wylania zielonoświątkowej herezji do kościoła Pana Jezusa by 24.10.2017 – reprezentujący 550 milionów zielonoświątkowców Kenneth Coppeland ogłosił koniec Reformacji w imieniu wszystkich protestantów uznając tym samym prymat Rzymu.

Obecnie kościół to nieliczne, wiernie doktrynie Pisma niedobitki. I chwała Bogu za to. Nie pierwszy to raz, gdy wybrani Boży są na skraju zniszczenia. Tak było i za czasów Ezechiela, który myślał, że jest ostatnim prawowiernym wierzącym na świecie

Rzym. 11:4-5 4 Ale cóż mu odpowiada Bóg? Zostawiłem sobie siedem tysięcy mężów, którzy nie zgięli kolan przed Baalem. 5 Tak i w obecnym czasie pozostała resztka według wybrania przez łaskę.

 


Zobacz w temacie

Print Friendly, PDF & Email