Śmierć jak kromka chleba

Psalm 143:6 Wyciągam ku tobie swoje ręce; moja dusza pragnie ciebie jak sucha ziemia

Afryka kojarzy mi się z niedożywionymi dziećmi, które wyciągają dłonie po cokolwiek. Nieważne co; może być to nawet kawałek suchego chleba. Prawdziwie głodny człowiek prosi cierpliwie i jest wdzięczny za cokolwiek… Takimi żebrakami jesteśmy wszyscy w obliczu Bożej Sprawiedliwości. Każda próba podniesienia głowy i domagania się sprawiedliwości zamiast łaski jedynie pogarsza sytuacje duchowego żebraka.


Śmierć biała jak Albinos

Ezech. 13:18 I mów: Tak mówi Pan BÓG: Biada tym kobietom, które szyją [magiczne] poduszki pod wszystkie łokcie rąk mego ludu i robią nakrycia głowy dla ludzi każdego wzrostu, aby łowić dusze! Czy będziecie łowić dusze mego ludu, aby zachować dusze, które przybędą do was?

Afryka, a w szczególności kraje jak Tanzania to miejsce szczególnie okrutnych praktyk, gdzie części ciała używane są jako amulety mające zabezpieczyć przed złymi duchami czy przynieść szczęście. Nie chodzi tu aby podarować komuś organ po śmierci. Chodzi aby w najlepszym przypadku odciąć cześć ciała żyjącemu człowiekowi, przywłaszczyć ją sobie, a okaleczonego pozostawić bez pomocy.

Ofiarami takich rytualnych zbrodni bardzo często padają dzieci albinosi. Najczęściej atakowane są dzieci w drodze do szkoły, które giną na miejscu albo wykrwawiają się na śmierć idąc po pomoc. Są jeszcze gorsze przypadki mordu rytualnego włącznie z nagrywaniem filmów ludzi mordowanych ze szczególnym okrucieństwem. Większość filmów na YouTube jest ”lekka”, gdzie ofiary żyją i są w stanie opowiedzieć swoje koszmarne wspomnienia. Dlatego wybrałem inny film dla wglądu w temat, ale polecam go TYLKO dla ludzi o mocnych nerwach [1]

Po ludzku myśląc jest to dla mnie dziwne, że takie biedne kraje pozwalają sobie na marnotrawstwo siły ludzkiej utrudniając postęp cywilizacyjny. Nie podzielam myślenia humanistów, że ludzie w Afryce są zacofani i nie rozumieją tego co robią. Jest zacofanie technologiczne, ale każda matka i ojciec kocha swoje dziecko i potrafi zrozumieć zło jakim jest obcięcie reki. Musi  więc istnieć inna, bardziej złożona przyczyna dlaczego ludzie robią takie straszne rzeczy.

W Afryce działają szamani, którzy nie ukrywają swojej fascynacji duchowością. Szamani nie są to ludzie jak pewien polski pseudo-lekarz leczący wodą utlenianą [2]

To szarlatani opętani złem i wprowadzający ludzi w mroki swojego świata przemocy i grozy. Dlaczego więc rząd Tanzanii nie zabroni i nie zlikwiduje takiej szkodliwej działalności? Teoretycznie ten kraj zamieszkują wyznawcy Boga (Chrześcijanie i Muzułmanie) i obie religie zabraniają takich praktyk. Okazuje się że 60% ludzi w Tanzanii pomimo deklarowanej wiary w Boga wierzy w moc szamanów i korzystają z ich usług; wśród nich są policjanci, urzędnicy i politycy. Można uchwalić najlepsze prawo, ale nikt nie wprowadzi go w życie!

5 Mojż. 18:19-20 Nie znajdzie się pośród ciebie nikt, kto by uprawiał wróżby, przepowiednie i czary; nikt, kto by uprawiał zaklęcia, pytał duchów i widma, zwracał się do umarłych. Obrzydliwy jest bowiem dla Pana każdy, kto to czyni


Śmierć jak Błękitny Wieloryb

Rzym. 3:13 Grobem otwartym jest ich gardło, zdradzają swymi językami, jad żmij pod ich wargami.

W 2016 roku Filip Budeikin, 21-letni student psychologii, twierdził, że wynalazł grę Błękitny Wieloryb. Powiedział, że jego intencją jest oczyszczenie społeczeństwa poprzez popychanie do samobójstwa osób, które według niego nie mają wartości. W 2017 r. listonosz Ilya Sidorov został oskarżony o utworzenie grupy „Błękitnego wieloryba”, aby zachęcić dzieci do samookaleczenia i ostatecznie popełnienia samobójstwa. Twierdził, że przekonał 32 dzieci, aby dołączyły do jego grupy i wykonały polecenia. W 2018 r. Rosyjski analityk finansowy został aresztowany za rzekome ”mistrzostwo” gry w Błękitny Wieloryba. Podejrzewa się jego o skłonienie dziesięciu nieletnich dziewcząt do popelnienia samobójstwa. Jako analityk finansowy, Nearonov został opisany jako „bardzo inteligentny” ekspert komputerowy, który okazywał pogardę nastolatkom, wierząc, że byli „źli” i „zasługiwali na śmierć”.

Komentatorzy tacy jak Benjamin Radford zauważyli, że sensacyjne historie w światowych wiadomościach powielają te same informacje bez opracowania. [3]

Podobnie miernie wygląda ”analiza” Expresu Ilustrowanego [4], a w grę nie wchodzi pojedyncze przestępstwo, ale życie wielu dzieci. Widocznie za mało dzieci ucierpiało w Polsce od tej gry, aby zająć się tematem poważnie. Albo jest to wina mechanizmu korupcji w katolickim kraju uniemożliwiającego otwarcie problemu molestowania dzieci. Może duchowni, urzędnicy i politycy są zamieszani w tak brudne sprawy, że pomoc dzieciom mogłaby ujawnić jeszcze większą ”ohydę spustoszenia”?
.


Oczyścić czy zabić?

Jaką cechą wspólną posiada ”biała” i ”błękitna” śmierć? Na pewno jest to hipokryzja i pogarda dla ludzkiego życia. Oczywiście nie swojego, bo na tym polega hipokryzja oraz przyjemność posiadania władzy włącznie z decydowaniem kto ma żyć, a kto ma umrzeć! Na jednym końcu tej diabelskiej skali jest władza i czerpana z tej władzy przyjemność. Na drugim końcu jest strach. Ludzie w Afryce rozumieją zło tego zjawiska, ale pojedyncze osoby nie są w stanie zmienić systemu wierzeń i wartości w społeczeństwie. Co jednak z Europą? Czy pomysły oczyszczania społeczeństwa nie odnoszą się do pojęć ”czystej” i ”brudnej” krwi, eugeniki i aborcji?

Wszystkie te zapędy władzy ponad ludzkim życiem nie są racjonalne. Taka obcięta ręka Albinosa nie upiecze chleba na śniadanie swoim afrykańskim rodzicom, tak samo jak ręka abortowanego dziecka  nie urośnie aby zrobić obiad swoim.

Psalm 127:3 Oto dzieci są darem Pana, podarunkiem jest owoc łona…

Bunt przeciwko Bogu (nawet jeśli nie jest to zdefiniowany Ateizm) jest kluczem i wyjaśnia nieracjonalne zachowania (lecz nigdy nie usprawiedliwia tych działań, a jedynie pokazuje mechanizmy odrzucania rozumu). Nienawiść do Boga i do wszystkiego co JEGO reprezentuje stan serca człowieka. Ludzie bez Boga chcą być panami swojego losu; przyjmując od Boga to co wydaje się naturalne i odmawiając tego samego innym nazywając ich niegodnymi życia [5]

Jan 15:25 Ale to się stało, aby się wypełniło słowo napisane w ich Prawie: Nienawidzili Mnie bez powodu.


To nas nigdy nie spotka!

2 Tym. 3:2-3 Ludzie bowiem będą samolubni, chciwi, chełpliwi, pyszni, bluźniący, nieposłuszni rodzicom, niewdzięczni, bezbożni; Bez naturalnej miłości, niedotrzymujący słowa, oszczercy, niepowściągliwi, okrutni, niemiłujący dobrych

Żyjąc w Europie czy innych bogatych regionach świata wielu ludziom wydaje się że kara za grzech to przeżytek, a skutki narodowych grzechów da się załatać sprowadzając tanią siłę roboczą. Cykle społeczne są długie, zbyt długie, aby je zobaczyć jak przejeżdżający pociąg życia. Warto więc popatrzeć na afrykańskich sąsiadów, aby uzmysłowić sobie, że coś tu nie gra. Natomiast Afrykanie pewnie w podobny sposób dziwią się jak Europejczycy nie widzą zagrożenia w zjawisku starzejącego się społeczeństwa.

Wiele cywilizacji powstało w dziejach świata i ówcześni królowie i władcy nie potrafili w momencie wzlotu przewidzieć upadku. Podwładni, którzy widzieli zagrożenie dla swojego kraju najczęściej bali się zwrócić uwagę swoim panom w obawie o utratę życia. A czy nasza zachodnia cywilizacja może powtórzyć ten sam scenariusz? Oglądałem film; ‘‘Death Of A Nation” (Śmierć Narodu) i jest sporo zbieżnych myśli na temat tego co dzieje obecnie się dzieje w USA do tego kiedy upadał Hitler.

Jeśli nie masz siły odwrócić się od zła w swoim życiu, albo tolerujesz ”zło konieczne’‘ (jak to robił George Soros w filmie powyżej), to nieważne czy chodzisz do kościoła czy nie. Twój los nie jest zapisany w gwiazdach ale w Słowie Bożym; jeśli się nie narodziłeś na nowo jesteś skazany i twoje przekleństwo nie może być powstrzymane.

Obj 21:11-12 Kto krzywdzi, niech nadal wyrządza krzywdę, kto plugawy, niech się nadal plugawi, kto sprawiedliwy, niech nadal będzie sprawiedliwy, a kto święty, niech się nadal uświęca. A oto przyjdę wkrótce, a moja zapłata jest ze mną, aby oddać każdemu według jego uczynków.

Zadaj sobie następujące pytania;

  • Czy masz czyste sumienie przed Bogiem?
  • Czy pokutowałeś za swoje grzechy?
  • Czy masz osobiste poznanie kim jesteś w Chrystusie i nie zmieni tego kierunek denominacji do jakiej należysz.
  • Czy twoje ”prywatne” grzechy sprawiają ci przyjemność o ile nikt się o tym nie dowie?
  • Czy nie smuci ciebie każda zmarnowana szansa opowiedzenia innym o Bogu?

Przypisy

[1] Albinos in Tanzania https://www.youtube.com/watch?v=6MEYYBM7-U0
[2] Akupunktura, czyli jak wyleczyć zawał w 5 minut wykałaczką? https://www.youtube.com/watch?v=amJRtu7Otfc
[3] Blue Whale Chalenge https://en.wikipedia.org/wiki/Blue_Whale_Challenge
[4] 50 zadań Niebieskiego Wieloryba https://expressilustrowany.pl/50-zadan-niebieski-wieloryb-niebieski-wieloryb-to-bardzo-grozna-gra/ar/c1-11897521
[5] Życie niegodne życia https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBycie_niegodne_%C5%BCycia
[6] Death Of A Nation https://www.youtube.com/watch?v=F0E6sdMMCrQ


Zobacz w temacie

Print Friendly, PDF & Email