Ta Biblia nie jest magiczną księgą. Wiecie, kiedy usiłujecie podjąć decyzję. I modlicie się, i wydaje się że nie otrzymujecie odpowiedzi. Więc czasami robicie coś takiego z Biblią, bierzecie losowo wybraną stronę i celujecie palcem w przypadkowy wers. Śmiejecie się bo to robiliście. Cóż, to jest przesąd. Przesąd wpędzi cię w całą masę problemów.

To jest księga. Teraz, pozwólcie że będę z wami mówił przez chwilę o epistemologii. To duże słowo. Oznacza ono: studium wiedzy. Jest to ważna gałąź wiedzy dla nauki, nawet dla matematyki, historii – Epistemologia. Wiemy że słowa działają, że słowa komunikują prawdę. Ponieważ Bóg używa słów, żeby komunikować prawdę. Teraz, pozwólcie że wam coś pokażę.

Jeśli powiem to: stodoła jest czerwona. Jeśli powiem to, czy wiecie co to znaczy? To znaczy że stodoła jest czerwona. To nie znaczy że: Bóg powołuje mnie żebym pojechał do Chin.

Tak samo jest z Pismem. Słyszałem jak ludzie mówili, że brali Pismo, a potem mówili coś naprawdę dziwnego. Mówili że to Duch ich prowadzi, że Duch dał im wgląd. Ale widzicie, istnieje problem. Duch również napisał tą Księgę, i użył w tym celu gramatyki. Więc jeśli moja interpretacja – przeczy gramatyce, to nie jestem duchowy. Po prostu się mylę. Jeśli Biblia mówi że Bóg jest święty, to znaczy że jest On święty. A dla słowa ‘święty’, idziemy do innych fragmentów Pisma, żeby zdefiniować co oznacza świętość.

Paul Washer


Zobacz w temacie

https://www.youtube.com/watch?v=LOsVGChqddM&feature=youtu.be

Print Friendly, PDF & Email