Hipercharyzmatyczny chearlider

Doktor Michael Brown rujnuje swoją wiarygodność na swoim Facebook’u , po czym usuwa wszystkie dowody. 5 maja dr Michael Brown przeprowadził wywiad z Jeniffer LeClaire w swoim programie w radio i kiedy segment wywiadu się kończył do programu zadzwonił Chris Rosebrough aby zapytać doktora Browna o jego zdanie i myśli na temat Jeniffer LeClaire i jej „duszy sprytnej kałamarnicy” . Odbyła się krótka i intersująca wymiana pomiędzy mężczyzami.

Ja (Steven Kozar) napisałem na ten temat wpis na blogu, w którym to powiedziałem o doktorze Brownie:

„On jest hiper charyzmatycznym chearliderem z dużym mikrofonem i bardzo łatwowierną publicznością.”

Dr Brown zdecydował naświetlić sprawę i zebrał wsparcie w postaci swoich przyjaciół z Facebook’a poprzez
opublikowanie posta o treści:

Brown: „Krótka notka dla słuchaczy mojego programu. Według antycharyzmatcznego krytyka, jesteście bardzo łatwowierni. Tak tylko dla Waszej wiadomości. (poza tym jestem hiper charyzmatycznym chearliderem z dużym mikrofonem). Pomyślałem, że bedziecie się cieszyć to słysząc”

Postanowiłem skomentować stronę Facebooka Dra Brown’a i zadać mu kilka poważnych pytań; Pomyślałem, że dopóki będę mógł dotrzeć do kilku fanów Dra Browna, dodałbym dwa moje artykuły; Teraz inni zaczęli prosić dra Browna o jakieś naprawdę dobre pytania i zgłaszać własne komentarze:

Steven Kozar: Jak to jest możliwe, że nie jesteś w stanie poświęcić kilku godzin, aby odkryć fałsz który nauczają Bill Johnsons, Kris Vallotton, Heidi Baker, Cindy Jacobs, Benny Hinn, Jennifer LeClaire, Rick Jonyer, Shawn Bolz, T. D. Jakes i tym podobni ? Od lat już twierdzisz, że nie masz czasu aby sprawdzić czego ci ludzie nauczają. Słyszałem setki godzin kompletnych „kazań’ tych ludzi na przestrzeni 5 – 6 ostatnich lat. Ja swoje zadanie odrobiłem. Kiedyś słuchałem Linii Ognia (program radiowy Browna) dopóki zauważyłem, że zawsze wspierasz Nową Reformę Apostolską jednocześnie nie miałeś nigdy czasu na zbadanie swoich przyjaciół z NRA (Nowa Reformacja Apostolska). Nie zajęło by Ci długo, aby stwierdzić i zauważyć, że ci ludzie przez cały czas przekręcają słowa Boga. Oni nie głoszą kazań Chrystusa i wzbogacają się na kościele. Nie ma to nic wspólnego z zaprzeczeniem, ale Ty zawsze odwracasz ludzką uwagę od tego tematu. Zrobiłeś naprawdę dobre rzeczy w zwróceniu uwagi ludzi na prawdziwe problemy w kościele, ale gigantycznym problemem jest zbyt duże zignorowanie NRA .

Jake Elliot: Zielonoświądkowcy są łatwowierni. Byli nazwani fałszywymi nauczycielami jak Benny Hinn, Brian Houston, i Yongi Cho od dekad. A Ty bronisz ich pomimo narażania ich na popełnianie przestępstwa. Więc kto jest łatwowierny Panie Brown?

William George Metz: To jest przerażajace, że mamy biegające wilki wokół a ludzie tacy jak Brown, dają im „plecy” i ich chronią. Bez względu na to w co wierzysz, jasnym jest, że ludzie tacy jak Hinn, LeClaire Jakes, albo są oderwani zmysłów albo są opętani przez demony. Jeżeli nauczyciel nie sprzeciwia i nie stoi przeciwko temu nonsensowi nie powienien być słuchany.

Chris Rice: Jak to jest możliwe, że wydaje się, że znasz szczegóły hebrajskie, a nie znasz szczegółów nauczania ludzi z którymi jesteś związany jak np Hinn, czy LeClaire itp? Mam na myśli fact, że nie wykazujesz się silną reakcją przeciwko proroctwom „duszy sprytnej kałamarnicy”, ale reagujesz ostro na inne rzeczy, o których mówisz wiele.
.


Wsparcie dla heretyków

Chris Rice znany jako The Museum Boy naprwadę wziął Dr Browna, do rozmowy o duszy sprytnej kałamarnicy. Również zauważyłem, że komentarz William George Metza został usunięty.

Tutaj Dr Brown zaczął nam odpowiadać. Zaczął od Chriss’a Rice i naprawdę w to wdepnął już na starcie. Jego komenatarz o studiowaniu Słowa Bożego (nie mniej po hebrajsku) przez caly czas jest samozapłonem. Brown na swoim Facebooku odpowiada na swoje własne komentarze, cały czas podkreślając, że cały czas studiuje Słowo Boże po hebrajsku. Jak on może pisać książki, przemawiać na konferencjach, prowadzić program w radio, kiedy cały czas studiuje Słowo Boże (po hebrajsku) przez cały czas? Następnie mówi, że był w programie Benny Hinna tylko raz. Jak więc to jest możliwe, że Brown nie ma pojęcia czego naucza Benny Hinn?

Następnie potwierdza swoje nieprzerwane wsparcie dla Jennifer LeClaire „duszy sprytnej kałamarnicy” twierdząc, że nie ma rozdziału ani wersu w Biblii które by temu zaprzeczał. Pamietajmy, że dr Brown, wierzy że pozabiblijne proroctwo czyli „Słowo od Pana, które jest w 100% od Boga, ale nie jest Słowem Bożym” Pojmujecie to ? (Ja też nie i nikt, kto nie ma martwego mózgu).

Tu cały komentarz dr Browna:

Brown: Chris, jeżeli Twoje pytanie jest szczere, a nie sarkastyczne odpowiedź jest prosta. Studiuję Słowo Boże po hebrajsku bardzo ostrożnie i przez cały czas. Nie studiuję każdego nauczania od każdego Chrześcijańskiego lidera tak bardzo. Raz byłem w programie Bennego Hinna i nie miałem z nim żadnego kontaktu przed programem lub po. Dlaczego miałbym znać wszystkie jego doktrynalne pozycje? Co się tyczy „duszy sprytnej kałamarnicy” po pierwsze nie słyszałem właściwych słów wypowiedzianych przez Jennifer LeClaire, słyszałem jedynie to co przedstawiał Chris. Po drugie na pierwszy rzut oka, nie mogę powiedzieć, czy jest to prawda czy fałsz. Co jeśli Ty pwiedziałbyś mi że miałeś wizję smoka z siedmioma głowami, który kusił ludzi Boga w podstępny sposób? Miałbym cię od razu przekreślić i stwierdzić, że to nie jest prawdą? Co jeśli Jennifer widziała symboliczne obrazy wielu oszołomionych rozbitków demonicznych dusz które próbowały zniszczyć ludzi Bożych w podstępny sposób ? Proszę podaj mi rozdział i wers który mówi, że nie ma takiej rzeczy.

Moglibyśmy zakończyć artykuł tutaj, ponieważ już zniszczył własną wiarygodność, ale on „wejdzie w to” jeszcze głębiej, zanim w końcu porzuci statek i usunie wszystko.
.


Dusza sprytnej kałamarnicy

Po pierwsze przemyślmy, co dr Brown mówi o „duszy sprytnej kałamarnicy”. Brown mówi, że nie słyszał dokładnych słów Jeniffer LeClaire, słyszał tylko to co przedstawiał Chris Rosebrough i że na pierwszy rzut oka, nie jest w stanie powiedzieć, czy jest to prawda czy fałsz i prosi o rozdział i wers z Biblii, który potwierdzi, że nie ma takiej rzeczy.

Chris Rice i ja znaleźliśmy chwilę, aby odszukać i opublikować odpowiedź na niedorzeczny artykuł Jennifer LeClaire z witryny Charyzma, tej samej witryny dla której pisze Brown. Tak więc Brown twierdzi i zachowuje się tak jakby nie miał wystarczająco informacji (przypuszczam, że nie słyszał jeszcze o Google) a następnie broni „duszy sprytnej kałamarnicy” ponieważ (właściwie to powiedział), Pismo Święte nie mówi mu, że nie ma takiej rzeczy.

Poważnie? Przemilczmy to przez chwilę.

Ten mężczyzna pisze wiele książek, prowadzi codzienną audycję radiową i absolwentem Szkoły wyższej nadprzyrodzonych czarów czy jak się to nazywa. Chris Rice słusznie wyśmiewa jego idiotyczny argument, pytając

Chris Rice: Co mnie powstrzymuje od powiedzenia, że jest duży, purpurowy demon, o imieniu Larry, który nadaje atomowe kliny? Zgodnie z twoim standardem miałbym rację, ponieważ Biblia nie przemawia przeciwko wielkim, purpurowym demonom o imieniu Larry, którzy dają kliny atomowe

Dr Brown, wkopał się w jeszcze większą dziurę poprzez powiedzenie Chrisowi, żeby mu udowdnił użwając Pisma, że „dusza sprytnej kałamarnicy” nie jest prawdziwa. Naprawdę. Brown stawia jedną z najbardziej szalonych uwag tutaj:

Brown: „Istnieje wiele niezwykłych stworzeń opisanych w Biblii, więc na podstawie sola scriptura, nie mogę powiedzieć stwierdzić niczego w żaden sposób”

To jest przemawianie z patosem osoby samozwiedzionej. To jest tak niespójne, że zapiera dech w piersiach. W zasadzie Brown mówi:z powodu Sola Scriptura (Tylko Biblia) powinniśmy wierzyć w coś, czego nie ma w Biblii

Brown używa taktyki, która wskazuje na brak zaufania i pewności siebie co do tej rozmowy. Odnosi się do innych uczonych, którzy nie maja nic wspólnego z „duszą sprytnej kałamarnicy”. Nie mogłem dopasować całej wymiany zdań na jednej stronie, ale to większość z nich.

Brown: Chris, w zasadzie brzemię aby udowodnić ciąży na Tobie. Wnosisz tutaj poważne zarzuty, bez podstawy Biblijnej. Nie mam pojęcia czy „sprytna kałamarnica” istnieje czy oznacza coś, co może być widziane jako symbol kałamarnicy. W Biblii jest opisanych wiele karykatur więc bazując na Sola Scriptura nie mogę tego jednoznacznie stwierdzić. Dziękuję, za podlinkowanie artykułu, który nadaje więcej kontekstu całej sprawie. Podobnie jak w przypadku większej liczby proroctw i Pisma Świętego, dr Sam Storms skierował ją w dodatku do mojej książki pt. Autentyczny ogień. Dr Storms jest poważnym nauczycielem Słowa, więc zachęcam Cię do uważnego przestudiowania tego co napisał. Pamiętaj również, że uczeni tacy jak Craig Keener, i Gordon Fee oraz nauczyciele tacy jak John Piper i teolodzy jak Wayne Grudem wierzą w dar proroctw spełniających się dzisiaj. Nie krępuj sie aby ich również potępić w procesie (nie mogę się tutaj zagłębiać w debaty i dyskuje, dotrę do ciebie w miłości aby pomóc a nie poniżać lub Cię atakować).

Oto odpowiedź Chrisa Rice’a z facebooka na komentarz dr Browna:

Chris Rice: “Dr Brown, brzemię nie ciąży na mnie aby udowodnić, że „dusza sprytnej kałamarnicy” nie istnieje, brzemię ciąży na tych którzy próbują udowdnić że to istnieje zwłaszcza na tych którzy twierdzą, że przemawiają za Bogiem. W Piśmie Świętym nie ma niczego, co by mogło to potwierdzać. Czy wierzymy, że „dusza sprytnej kałamarnicy” istnieje, ponieważ Jennifer tak powiedziała? Czy wierzymy w to, bo Biblia tak mówi? Czy wierzymy w to, ponieważ Jennifer tak powiedziała, ale Biblia nie mówi niczego przeciwko temu? Jeśli tak, to ludzie mogą stwarzać wiele rzeczy, w które możemy wierzyć, ponieważ jest wiele takich o których Biblia nie mówi niczego przeciwko im. Co mnie powstrzymuje od powiedzenia, że jest duży, purpurowy demon, o imieniu Larry, który nadaje atomowe kliny? Zgodnie z twoim standardem miałbym rację, ponieważ Biblia nie przemawia przeciwko wielkim, purpurowym demonom o imieniu Larry, które dają kliny atomowe”

Chris Rice ma ostatni komentarz, na który dr Brown nie odpowiada.

Chris Rice: Tak, natchnione Pismo Święte opisuje szatana na różne sposoby. Te sposoby są napisane, przez natchnionych autorów. Jennifer nie jest natchnionym autorem Pisma Świętego. Jej osobiste objawienia szatana są nieważne właśnie dlatego, że natchnieni autorzy opisali szatana na różne sposoby.
.


Totalna kompromitacja

Teraz spójrzmy na to co dr Brown odpisał na mój początkowy komentarz (odpisał również bardziej dojrzałemu i starszemu „zbirowi” Kevinowi Much)

Brown: (do Stevena Kozar) Steven, mogę Cię zapytać dlaczego nie udostępniasz linków z fałszywym nauczaniem z dobrze znanych strajkujących? Poza tym, rzadko idę za innymi wierzącymi z mojego radiowego show, co powinieneś zauważyć. Spędziłem wiele czasu poprawiając błędy konferencji Innego Ognia ponieważ miał miejsce poważny atak na charyzmatycznych wierzących na całym świecie, więc odpowiedziałem z miłością i prawdą. I jako ktoś kto obraca się w charyzmatycznych kręgach, poświęcałem się błędom naszego obozu przez ponad 40 lat. Czy byłeś tego świadomy? Również rzuciłeś obrzydliwe, fałszywe oskarżenia w swoim poście (mówisz mi, że Heidi, która żyje poświęcając się wśród najbiedniejszej biedzie w Mozambiku i oddała swoje życie aby służyć ludziom, których nigdy nie będziesz znał, wzbogaca się dzięki kościołowi?). Szczerze, uważam, że takie bzdurne posty jak ten bardziej mnie obchodzą niż tych których stawiasz przeciwko sobie. Modlę się aby mieć ucho do ucha, a nie tylko urochomiać atak. Niech łaska Boża będzie z Tobą a prawda wypełni Twoje serce.

Kevin A. Much: To brzmiało jak przegięcie. Goszczenie fałszywych nauczycieli w swoim programie to duża, duża, duża, rzecz proszę Pana. Wybacz mi, jeśli wydam się mało odważny, ale odrodziłem się jakoś 2 lata temu. Kwestia występowania fałszywych nauczycieli w Twoim programie jest ważniejsza od moich owoców przychodzących przez Ducha Świętego. To naprawdę musi być naprawione i tak jak powiedział Piotr spełniaj swoje powołanie. Czy aby napewno jesteś zbawiony? Dlaczego pytam? Ponieważ goszczenie  fałszywych nauczycieli było by wielkim bałaganem. Mam nadzieje, że prawdziwie weźmiesz to wszystko w modlitwie do Jedynego Boga.

Brown: (do Kevina) Z całym szacunkiem, ale moje pytanie było do Steve. To jest smutne, wybaczam Ci Twoją odwagę w świetle tego, że jesteś nowym wierzącym. Byc może, jest coś co wiem, czego Ty nie wiesz po ponad 45 latach wędrując z Panem. Być może więcej pokory w Twojej wypowiedzi byłoby pomocne.

Źródło

Tłumaczył Radek Barwiński

Notka redakcyjna: Michael Brown popadł w obłęd. Upadł. Jego wiara w z diabła natchnione fałszywe cuda i znaki doprowadziła go do miejsca, w którym nie jest dłużej w stanie intelektualnie odróżnić prawdy od kłamstwa. Parafrazując Pawła
.
dlatego Bóg zsyła mu silne omamienie, tak że wierzy kłamstwu (2 Tes. 2:11).
.
Duch zielonoświątkowego zwiedzenia nie oszczędza absolutnie nikogo, niezależnie od tego jak wcześniej silnie dana osoba była ugruntowana w Słowie. Tak stało się z Tertulianem, to spotkało Browna, Wilkersona i to zaczyna się dziać z Piperem. Z demonami nie ma żartów. To droga w jedną stronę. To czeka każdego wyznawcę ruchu zielonoświątkowego. Chyba, że przyjdzie upamiętanie. Michael Brown ląduje w galerii fałszywych nauczycieli

Natomiast pan James White w swoim szaleństwie nie tylko uznaje Browna za brata w Chrstusie ale też głośno promuje tego wyznającego inny ogień heretyka …

https://www.youtube.com/watch?v=C-j_uhWzfQk

Print Friendly, PDF & Email